GTA Pro z0Ne
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Regulament Admin / Helper

In jos

Regulament Admin / Helper Empty Regulament Admin / Helper

Mesaj Scris de Admin Sam Iul 27, 2013 9:56 pm

Regulament Admini / Helperi:


* Nu dati ban / kick fara motiv, cand dati ban / kick faceti si un SS sa aveti dovada in caz de va face plangere! Cei ce folosesc comanda ban / kick in scop personal primesc Admin Down / Admin Scos fara discutii!

* Comenzile pentru a anula un /ad, /gov sau /news le folositi cand face cineva reclama, cand contine cuvinte vulgare sau anunturi gen: "Caut factiune", "Caut sotie", "X suna-ma" sau "Un politist sa vina sa ma aresteze".

* Nu aveti voie sa dati /cc aiurea asa ca vi-se pare voua ca va face lag sau mai stiu eu ce. (daca un admin da /cc si nu are dovezi cu un motiv intemeiat pentru acel /cc primeste Admin / Helper Warn!)

* Daca un jucator foloseste comanda /report doar sa zica "ce mai faceti?", "nu e corect X a trisat la event!", "X sau Y vino pana la mine" ii dati mute intre 5-10 minute.

* Adminii / Helperii nu au voie sa foloseasca /a pentru afacerile lor sau alte porcarii. Pentru afaceri sau alte subiecte aveti comenzile /sms /call.

* Nu folositi comenzile de Admin / Helper in scopuri personale! Cei ce folosesc comenzile in scopuri personale sau fac abuz de comenzi primesc Admin / Helper Warn / Down.

* Cand un player da /report "X sau Y vino pana la mine", NU va mai duceti. Dati /am si spuneti-le sa zica direct problema care o au. (Dupa ce va spune problema care o are daca este necesar dati /goto).

* Daca un Admin / Helper nu este activ o perioada de timp i se va scoate Adminul / Helperul. In caz ca nu poate intra cateva zile trebuie sa anunte pe forum la sectiunea Discutii Generale.

* Nu se da Warn decat daca acel player are plangere. Numai cel ce a raspuns la plangere are dreptul sa dea warn acelui player.

* Nu se foloseste comanda /am in scopuri personale! Folositi comanda /am numai pentru a raspunde la /report si pentru a ajuta playerii, cine foloseste comanda in scopuri personale primeste Avertisment la Admin / Helper pe loc.

* Cand un player spune pe /report ca vrea quitjob, adminii ce au comanda necesara au dreptul sa le dea quitjob, daca acel player are level mai mare de 5 nu aveti dreptul sa folositi comanda. Daca dati quitjob unui player cu level mai mare de 5 primiti Admin Warn!

Nerespectarea Regulamentului impus Adminilor / Helperilor duce la Admin / Helper Avertisment / Warn!

Rugam playerii care vad ca un Admin / Helper face abuz de comenzi sa faca o plangere cu cateva SS (dovezi).

Admin
Admin

Mesaje : 12
Data de înscriere : 27/07/2013

https://gta-pro-z0ne.forumattivo.it

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum